Apple is zojuist in gesprek gegaan met de concurrent van Intel, AMD. Apple wil om verschillende redenen in komende updates andere processors in de MacBook-lijn gaan bouwen. Eén van de redenen was de te lange levering van de Intel Core i5 en i7 processors waardoor de update van de MacBook Pro uitgesteld moest worden.
Een andere reden is dat geavanceerde grafische chips van NVidia niet werken met de chips van Intel. Chips van AMD kunnen daarentegen wel werken met die van NVidia. De fabrikant is zelfs in staat om speciaal voor Apple ontwikkelde chips te leveren.
AMD loopt al een tijdje achter op concurrent Intel. Door een contract te sluiten met Apple kunnen zij hun marktaandeel en winst aanzienlijk vergroten. De keuze is dus aan Apple.